Hemen Araİletişim

Blog

Latest Industry News

Zaman hepimiz için çok değerli! O yüzden en iyi servis için iletişime geç

audi-direskiyon-tamiri

Hidrolik Direksiyon Tamiri

Ecrin Direksiyon Revizyon Sistemleri

Hidrolik direksiyon sistemi, geçmişi çok eskiye dayanan bir donanım. En basit haliyle hidrolik sıvısıyla çalışan direksiyon olarak adlandırabileceğimiz bu yardımcı araç, sürücüler için konfor sağlamakla kalmayıp aracın manevra kabiliyetini de optimuma çıkarıyor. Öncelikle çalışma mantığını anlatmak gerekirse. Basınç ve kuvvet arasında oluşan sistemden faydalanan hidrolik direksiyon, direksiyon döndürüldüğü zaman uygulanan kuvvete ek olarak hidrolik basınçtan oluşup kuvvet yaratan bir sisteme sahip.

Fizikte Pascal prensibi diye de bilinen bir sistemle çalışan hidrolik direksiyonlar, sürüş sırasında yaratılan ekstra kuvvet sayesinde hem direksiyon simidinin yumuşamasına hem de tekerleklere etki eden bir yöntemle işliyor. Dişli kutu gövdesindeki hidrolik silindir sistemi ve bu silindirin içinde bulunan çift yönlü çalışan pistonlar yağ basıncı yönüne bağlı olarak hareketi belirliyor.

Direksiyon, otomobilin en önemli unsurlarından biridir. Sistemin en küçük arızası bile güvenliğinizi, sürüş konforunuzu etkiler ve diğer parçalarında bozulmalarına ve hasar almasına yol açabilir. örneğin lastiklerin veya lastik rulmanlarının daha hızlı aşınmasına neden olur. Her periyodik kontrol sırasında direksiyon kontrol edilmelidir. Direksiyon simidinde herhangi bir titreşim hissederseniz, aracın sol veya sağ tarafa çekip çekmediğine dikkat edin. Direksiyonunuzu döndürürken rahatsız edici bir ses duymanız direksiyonunuzda bir sorun olduğunu gösterir. Direksiyon birbirine bağlı birçok elemandan oluşur. Bunlardan birinin hasar görmesi diğerinin daha hızlı aşınmasına neden olur. Bu nedenle bir arızayı hızlı ve doğru bir şekilde teşhis etmek ve sistemin diğer elemanlarının aşınmasını veya hasar görmesini önlemek çok önemlidir.

Direksiyon Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar:

• Her periyodik kontrol sırasında direksiyon kontrol edilmelidir.
• Sistemin herhangi bir arızasını göz ardı etmeyin kesin teşhis masraflı onarımlardan tasarruf etmenizi sağlar
• Direksiyon sisteminde meydana gelen oynamalar direksiyon hassasiyetini önemli ölçüde etkiler
• Lastiklerinizin kullanım ömrünü uzatmak ve sürüş konforunu korumak için tekerlek hizalamasının sık sık kontrol edilmesi çok büyük önem arz etmektedir

Direksiyon dişlisinin onarımı ve değiştirilmesi bizim için büyük bir sorun değildir, çünkü tüm hidrolik direksiyon rafı onarımı ve hidrolik direksiyon kutusu onarımları için tamamen güncel araçlarla hazırız. Ecrin Direksiyon, sektörde uzun yıllara dayanan deneyime sahip profesyonel teknisyenler tarafından yürütülmektedir ve en yüksek kalitede hizmetler sunmaktadır.
Ecrin Direksiyon tarafından sunulan hizmetler şunlardan oluşur, direksiyon bileşeninin sökülmesi ve hasar kontrolü. Tüm parçaların tam test edilmesi, arıza, arıza veya hasar nedeniyle kullanılamayan öğeler değiştirilmesi. Özellikle dişli kremayer, pinyon, direksiyon kontrol valfi ve mahfaza tamamen incelenecek ve tam bir profesyonel ve mekanik işleme tabi tutulacaktır.
Tamamen revizyondan sonra tüm direksiyon dişli sistemi, tüm contaların, O-ringlerin, Teflon halkaların ve kılavuzların yenilenmesiyle monte edilecektir. Direksiyonunuz tamamen fabrika standartlarına kavuşur ve eskisi gibi kullanmaya devam edersiniz.

Back to top